Často kladené otázky

Ikona otáznika znázorňujúca často kladené otázky.
Sú pre mňa kurzy nemčiny vhodné, aj keď som sa nemčinu nikdy neučil/a?
Áno, v našich kurzoch je všetko vysvetlené od základov aj pre úplných začiatočníkov. Ak si sa nemčinu nikdy neučil/a a je pre Teba úplne novým jazykom, odporúčame skombinovať online kurzy s konzultáciami alebo s poradenským programom.
Na čo je zameraná slovná zásoba v kurzoch nemčiny?
Základom je bežná komunikácia, pozdravy v nemčine a frázy potrebné pre dorozumenie sa. V druhej časti sa zameriavame na slovnú zásobu nemčiny špeciálne určenú pre prácu v reštaurácii, v kaviarni, v cukrárni, v pekárni, v hoteli, v bare, v kuchyni, pri výdaji jedla a pokrmov.

Komunikácia s hosťom v nemčine je základom pre čašníkov, kuchári sa naučia používať recepty v nemčine. Zahrnuté sú tiež slovíčka s názvami jedál, jedálny lístok v nemčine, potraviny, personál pracujúci v gastronómii či v hotelierstve a v nemčine si pomenujeme aj kuchynský a reštauračný inventár.
Je potrebné objednať si k online kurzom aj konverzáciu?
Nie je to potrebné, je však výhodou trénovať si výslovnosť a plynulú komunikáciu v nemeckom jazyku, či doladiť svoj nemecký prízvuk.

Hodina konverzácie má viacero výhod. Precvičíš si to, čo sa naučíš vďaka online videám priamo v kurze. Ak hľadáš niekoho, s kým by si sa mohol/la rozprávať po nemecky, môžeš na to využiť práve hodinu konverzácie, kde získaš cennú spätnú väzbu v reálnom čase k Tvojej nemeckej výslovnosti.
Ak si objednám hodinu konverzácie, môžem sa opýtať aj na vysvetlenie gramatiky?
Áno, samozrejme. Počas konverzácie môžeme precvičovať nielen komunikáciu, ale aj gramatiku. Konverzácie sú v tomto ohľade absolútne flexibilné. Odporúčame však pri výbere termínu napísať, čomu by si sa chcel/a počas hodiny konverzácie venovať.
Môžem si hodinu konverzácie objednať aj viackrát?
Áno, konverzáciu si môžeš objednať ľubovoľne veľa krát. Niekomu to môže vyhovovať raz za 2 týždne a niekto sa naopak môže chcieť zamerať popri lekciách na rozprávanie v nemčine či vysvetliť niektoré súčasti nemeckej gramatiky.
Ak mám kúpený poradenský program, ale chcem konverzáciu viackrát týždenne, čo mám spraviť?
Súčasťou poradenského programu je online konverzácia 1-krát týždenne a neobmedzená písomná podpora. Ak by si si želal/a konverzáciu ešte častejšie, vždy je možnosť objednať si ju aj samostatne.
Mám istotu nájdenia si práce po absolvovaní kurzu, poradenského programu či konzultácií nemeckého jazyka?
Nie - žiaľ, nezabezpečujeme sprostredkovanie práce, ale pomôžeme Ti výrazne zvýšiť kvalifikáciu, aby si sa bez problémov vedel/a dorozumieť v nemeckom jazyku a aby si do veľkej miery ovládal/a slovnú zásobu, ktorá sa používa v reštauráciách, kaviarňach, cukrárňach, pekárňach, hoteloch, baroch, kuchyniach a v oblasti gastronómie všeobecne.

Zároveň si v kurzoch vysvetlíme, ako si efektívne hľadať prácu a ako reagovať na pracovnú ponuku tak, aby si čo možno najviac zaujal/a potenciálneho zamestnávateľa v odbore gastronómie.
Viete mi odporučiť prácu v oblasti gastronómie v zahraničí?
Áno, vieme Ti odporučiť pracovné agentúry, ktoré sprostredkúvajú prácu v reštauráciách, hoteloch, akvaparkoch a iných ubytovacích či pohostinských zariadeniach v zahraničí. Súčasťou online kurzov je aj modul zameraný na tipy a rady, ako si prácu vyhľadať, ako napísať životopis a motivačný list, a tiež modelové otázky, ktoré sa zamestnávatelia na pohovoroch často zvyknú pýtať uchádzačov o prácu. Výsledok výberového konania však závisí výlučne na zamestnávateľovi a nevieme ho ovplyvniť.
V ktorých krajinách sa viem dohovoriť po nemecky, a teda môžem uplatniť svoje znalosti nemeckého jazyka z oblasti gastronómie a hotelierstva?
Vlajka Nemecka.Vlajka Rakúska.Vlajka Belgicka.Vlajka Lichtenštajnska.Vlajka Luxemburska.Vlajka Švajčiarska.
Okrem Nemecka je nemčina úradným jazykom Rakúska, Belgicka, Lichtenštajnska, Luxemburska a Švajčiarska. Používa sa aj v časti Talianska a Poľska. Nemčina je hneď po angličtine najrozšírenejším jazykom Európskej únie.

Či už plánuješ zamestnať sa v jednej z týchto vyspelých krajín alebo dokonca plánuješ podnikať v oblasti gastronómie či hotelierstva v jednej z týchto krajín, pomôžeme Ti odbúrať jazykovú bariéru a nabrať sebavedomie pri hovorovej aj písomnej komunikácii v nemčine. A ak by si sa chcel/a uplatniť v gastro oblasti na Slovensku alebo v Česku, nemecký jazyk sa ti určite zíde pri rozhovoroch so zahraničnými hosťami. Na celom svete je totiž viac ako 229 miliónov nemecky hovoriacich ľudí a niekto z nich možno zavíta práve do tvojho podniku.
Aké platobné metódy sú k dispozícii pri objednávke?
Logo Visa.Logo Mastercard.Logo Google Pay.Logo Apple Pay.
 K dispozícii je možnosť platby štandardnou platobnou kartou Visa alebo Mastercard.
 Ak si v prehliadači prihlásený/á do svojho účtu Google, pri objednávke sa zobrazí možnosť platby s Google Pay.
 Ak používaš zariadenie od spoločnosti Apple, pri objednávke sa zobrazí možnosť platby s Apple Pay.